Górnik Zabrze nie dał rady Wiśle Płock. Fatalna passa trwa

Dwie bramki Igora Angulo dały Górnikowi Zabrze remis w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock, dla której był to trzeci ligowy pojedynek z rzędu bez zwycięstwa - informuje Onet.

Aktualizacja: 23.11.2019 09:33 Publikacja: 23.11.2019 09:01

Po serii czterech remisów 1:1 w poprzedniej kolejce gospodarze ulegli na wyjeździe Legii Warszawa 1:5. W meczu z Wisłą Płock kibice Górnika Zabrze liczyli na przełamanie swych piłkarzy, którzy po raz ostatni cieszyli się ze zwycięstwa w PKO Ekstraklasie 25 sierpnia, gdy w 6. kolejce udało im się pokonać Koronę - przypomina Onet.

Początek spotkania ułożył się po myśli podopiecznych Marcina Brosza. W 11. minucie Igor Angulo uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od słupka i było 1:0. Radość gospodarzy trwała pięć minut. Stały fragment gry wykonywał Dominik Furman, futbolówkę zgrał Michał Marcjanik a do remisu doprowadził Ricardinho.

Goście objęli prowadzenie w 40. minucie. Po kontrataku Nafciarzy sam na sam z Martinem Chudym znalazł się Giorgi Merebaszwili. Bramkarz obronił strzał napastnika, ale wobec dobitki był już bezradny.

Po przerwie Górnik starał się zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. W 71. minucie drugą bramkę w meczu, a szóstą w sezonie zdobył Angulo. Po szybkiej wymianie podań napastnik wbiegł w pole karne i precyzyjnie uderzył lewą nogą. Bardzo dobrze w tej akcji zachował się Łukasz Wolsztyński, który podał w tempo bez przyjęcia.

W końcówce gospodarze mogli zapewnić sobie trzy punkty, ale David Kopacz nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Z 17. punktami Górnik Zabrze jest na dwunastym miejscu w tabeli, Wisła Płock zakończy tę kolejkę na szóstej pozycji.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 2:2 (1:2)
Bramki: Igor Angulo (11, 71) - Ricardinho (16), Giorgi Merebaszwili (40)