La Liga: Wygrana Barcelony, niezwykły hattrick Messiego

Barcelona wygrała 4:1 z Celtą Vigo w meczu 13. kolejki La Liga. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Lionel Messi, który wszystkie gole strzelił ze stałych fragmentów gry - jeden z karnego, dwa z rzutów wolnych.

Aktualizacja: 10.11.2019 08:25 Publikacja: 10.11.2019 08:14

Ostatni raz trzy gole ze stałych fragmentów gry w jednym meczu La Liga strzelił siedem lat temu również Lionel Messi (w 2012 roku, przeciwko Espanyolowi, wówczas Messi strzelił cztery gole - dwa z karnych, jednego z wolnego, jednego z gry).

W meczu z Celtą Messi pierwszego gola strzelił w 23. minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Josepha Aido w polu karnym.

W 42. minucie Celta Vigo zdołała wyrównać dzięki Lucasowi Olazie, który pokonał bramkarza Barcelony strzałem z rzutu wolnego.

Dwa kolejne wolne na bramki zamienił Messi - pierwszego w doliczonym czasie gry w I połowie, drugiego tuż po wznowieniu gry.

Wynik meczu ustalił Sergio Busquets.

Jak zauważa serwis Goal.com w ciągu ostatnich ośmiu sezonów Messi zdobył 29 goli z rzutów wolnych w lidze - takim wynikiem nie może pochwalić się nie tylko żaden inny zawodnik, ale nawet żaden inny klub (najbliżej osiągnięcia Messiego jest Juventus Turyn, który w ciągu ośmiu sezonów zamienił na gole 27 rzutów wolnych w lidze).