fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Trener zwolniony za wynik 27:0. Wygrał za wysoko

stock.adobe.com
Massimiliano Riccini, trener włoskiej drużyny młodzieżowej Invictasauro został zwolniony z pracy, po tym jak jego podopieczni wygrali z zespołem Marina Calcio 27:0. Powodem zwolnienia była zbyt wysoka wygrana, którą odebrano jako brak szacunku dla przeciwników - podaje serwis goal.com.

Drużyna Invictasauro prowadzi w rozgrywkach ligi drużyn zawodników do lat 18. W meczu z Marina Calcio piłkarze z Toskanii nie okazali litości ligowym outsiderom - jeden z jej piłkarzy strzelił przeciwnikom siedem goli, dwóch innych - po sześć.

Ze względu na kontuzje trapiące zespół w bramce Marina Calcio musiał stanąć zawodnik z pola, co piłkarze Invictasauro skwapliwie wykorzystali.

Dyrektor sportowy Marina Calcio, Tiberio Pratesi, po meczu poskarżył się na to, że jego drużyna padła ofiarą braku szacunku okazanego jej przez rywali.

Władze Invictasauro po meczu przeprosiły Pratesiego za wynik, po czym prezes klubu, Paolo Brogelli, zwolnił trenera.

- Jesteśmy porażeni i głęboko rozżaleni tym, że nasi juniorzy wygrali z Marina Calcio 27:0 - powiedział Brogelli.

- Wartości młodzieżowego zespołu są antytezą takiego zachowania. Przeciwnik musi być zawsze szanowany, a to się w tym przypadku nie stało - dodał.

- Jako prezes szczerze przepraszam Marina Club. Zdecydowaliśmy jednogłośnie o zwolnieniu Ricciniego - podkreślił.

Brogelli zwrócił uwagę, że rolą trenera jest nie tylko szkolenie, ale też edukowanie zawodników. - To dziś nie miało miejsca - dodał.

Źródło: Goal.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA