Lewandowski śrubuje rekord kolejnych występów w Bundeslidze z golem - w tym sezonie strzelał w każdej z dziesięciu kolejek Bundesligi i ma na swoim koncie już 14 trafień w lidze - ale Bayern na razie zawodzi. Na dziesięć meczów w lidze Bawarczycy wygrali tylko pięć i obecnie zajmują dopiero czwarte miejsce w tabeli - zauważa Onet.

W meczu z Eintrachtem cały plan Bayernu na spotkanie rozsypał się w 9. minucie, gdy czerwoną kartkę zobaczył Jerome Boateng. Nie błyszczący w tym sezonie formą obrońca sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Goncalo Paciencię i został ukarany czerwoną kartką.

W 25. minucie błąd po dośrodkowaniu zawodnika Eintrachtu popełnił David Alaba - i Filip Kostić otworzył wynik spotkania. Na 2:0 podwyższył chwilę później Djibril Sow.

W 37. minucie kontaktowego gola dla Bayernu zdobył Lewandowski po zagraniu Alphonso Daviesa.

W drugiej połowie Eintracht nie pozostawił już jednak złudzeń Bawarczykom - kolejne gole zdobywali David Abraham, Martin Hinteregger oraz Goncalo Paciencia.