fbTrack

La Liga: Levante ogrywa Barcelonę

AFP
UD Levante nieoczekiwanie wygrało na własnym boisku z Barceloną 3:1 w meczu 12. kolejki La Liga. Mimo wpadki "Dumy Katalonii" szansy na wskoczenie na fotel lidera nie wykorzystał Real, który tylko zremisował bezbramkowo z Betisem Sewilla - czytamy w Onecie.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało niespodzianki - w 37. minucie Lionel Messi po faulu w polu karnym Levante na Nelsonie Semedo wyprowadził "Dumę Katalonii" na prowadzenie celnym strzałem z rzutu karnego - relacjonuje Onet.

Jednak w drugiej połowie do ataku ruszyło Levante, które rozstrzygnęło spotkanie w ciągu ośmiu minut - między 61 a 69 minutą. Wówczas to do bramki Marca-Andre ter Stegena trafiali kolejno Jose Campana, Borja Majoral i Nemanja Radoja.

W końcówce jeszcze raz do bramki Levante trafił Messi, ale sędzia dopatrzył się spalonego dogrywającego mu piłkę Antoine Griezmanna i gola nie uznał.