LE: Łudogorec rozgromiony w Barcelonie, "czerwony" Góralski

W meczu grupy H Ligi Europy Espanyol rozbił Łudogorec Razgrad 6:0. Po tym jak czerwone kartki obejrzeli Rafael Forster i Jacek Góralski, goście przez godzinę grali w dziewiątkę - informuje Onet.

Publikacja: 07.11.2019 22:57

W pierwszej połowie Jacek Góralski zarobił dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko

W czwartek w Barcelonie spotkały się dwie najlepsze drużyny grupy H. Po trzech kolejkach RCD Espanyol miał siedem punktów, goście mieli na koncie dwa zwycięstwa. Choć pojedynek tych drużyn zapowiadał się ciekawie, to emocji zabrakło - pisze Onet.

Wynik spotkania już w 4. minucie otworzył Oscar Melendo, który wykorzystał dobre podanie Estebana Granero. W 12. minucie sytuacja gości znacznie się pogorszyła. Rafael Forster stracił piłkę, a później tuż przed polem karnym faulem zatrzymał Víctora Campuzano. Za swe zagranie obejrzał czerwoną kartkę i musiał zejść do szatni. Siedem minut później gospodarze mieli rzut rożny, który na bramkę zamienił Lluis López. Kolejną asystę zaliczył Granero.

Nadzieje kibiców Łudogorca na cud skończyły się w 35. minucie. Po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jacek Góralski. Rzut karny podyktowany po przewinieniu Polaka na bramkę zamienił Matías Vargas.

W meczu z Espanyolem Plamen Iliev sześciokrotnie skapitulował

AFP

Piłkarze Espanyolu kontynuowali festiwal strzelecki po przerwie. Gospodarze grali pewnie, szybkimi podaniami rozmontowując osłabionych rywali. W 52. minucie do siatki trafił Campuzano. W 73. minucie piątą bramkę dołożył Adria Pedrosa, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Facundo Ferreyra. Goście nie oddali w Barcelonie ani jednego celnego strzału.

W drugim meczu grupy H mający szansę na awans Ferencvaros podejmował słabo spisujące się w tych rozgrywkach Ligi Europy CSKA Moskwa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który nie zadowolił żadnej z drużyn. W doliczonym czasie gry za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał prawy obrońca gości Kiril Nababnik.

RCD Espanyol - Łudogorec Razgrad 6:0 (3:0)
Bramki: Melendo (4), López (19), Vargas (36, karny), Campuzano (52), Pedrosa (73), Ferreyra (76)
Czerwone kartki: Forster (12), Góralski (35)