Serie A: Ronaldo ratuje trzy punkty, Juventus wygrywa z Genoą

Juventus Turyn wygrał 2:1 z Genoą w meczu 10. kolejki Serie A - zwycięstwo mistrzom Włoch zapewnił Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry. Wojciech Szczęsny tym razem przesiedział mecz na ławce rezerwowych - czytamy w Onecie.

Publikacja: 31.10.2019 08:15

Juventus od początku meczu miał przewagę, ale świetnych okazji na strzelenie gola nie wykorzystali Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo, których zatrzymywał bramkarz Genoi, Andrea Radu.

Kiedy zawodzili napastnicy wyręczył ich obrońca - w 36. minucie Leonardo Bonucci po rzucie rożnym z bliska wbił piłkę do bramki Genoi.

Jednak przed przerwą nieoczekiwanie ekipa z Genui doprowadziła do wyrównania - Cristian Kouame pokonał Gianluigiego Buffona technicznym strzałem sprzed pola karnego.

W 51. minucie Genoa grała w dziesiątkę - po czerwonej kartce dla Francesco Cassaty. Mimo to Juventus nie potrafił wykorzystać kolejnych okazji na strzelenie gola.

W 92. minucie gola na 2:1 zdobył Ronaldo, ale sędzia po skorzystaniu z VAR dopatrzył się spalonego Portugalczyka.

Ronaldo ostatecznie jednak skończył spotkanie z golem - w szóstej minucie doliczonego czasu gry Portugalczyk był faulowany w polu karnym i sam zamienił "jedenastkę" na bramkę.

Dzięki zwycięstwu Juventus powrócił na fotel lidera Serie A. Nad Interem Mediolan ma punkt przewagi.