AC Milan wymęczył trzy punkty. Krzysztof Piątek bez gola

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie A AC Milan pokonał u siebie SPAL 1:0. Jedyną bramkę zdobył po stałym fragmencie gry Suso - informuje Onet.

Publikacja: 31.10.2019 21:37

Obrońca SPAL Thiago Cionek w walce o piłkę z Hakanem Calhanoglu, napastnikiem AC Milan

Przed meczem AC Milan miał tylko trzy punkty przewagi nad SPAL. W tym sezonie Serie A piłkarze z Mediolanu pięć razy musieli przełknąć gorycz porażki, ze zwycięstwa cieszyli się trzykrotnie. W ostatnich sześciu meczach zdobyli cztery punkty. W poprzedniej kolejce 1:2 ulegli Romie - przypomina Onet.

W czwartek w podstawowych jedenastkach obu drużyn na boisko wybiegli Polacy - wśród gospodarzy miejsce w ataku zajął Krzysztof Piątek, w obronie gości zameldowali się Arkadiusz Reca i Thiago Cionek.

Początek spotkania nie porywał. Pierwszą groźną akcję mediolańczycy przeprowadzili w 12. minucie. Po dograniu Theo Hernandeza z lewej strony Piątek nieco przypadkowo podał do wbiegającego przy prawym słupku Samu Castillejo - napastnik Milanu instynktownie uderzył prawą nogą, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Po chwili Polak miał szansę, by samemu wpisać się na listę strzelców, ale jego mocne uderzenie zza pola karnego minęło bramkę Etrita Berishy.

Później żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji. Schodzących na przerwę piłkarzy kibice pożegnali gwizdami.

Kilka minut po wznowieniu gry do siatki gości trafił Hernandez, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 62 minucie. Wbiegający do wrzutki Piątek został powalony przez rywala tuż przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Suso. Hiszpan przymierzył z lewej nogi, a piłka przeleciała ponad murem i wpadła przy lewym słupku bramki gości. Berisha zamiast się rzucić, odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Ostatnie pół godziny spotkania upłynęło pod znakiem nieprzekonujących ataków z obu stron. W decydujących momentach piłkarze Milanu i SPAL albo podawali niecelnie, albo uderzali słabo.

W tabeli Serie A prowadzi Juventus (26 pkt.) przed Interem (25 pkt.) i Atalantą (21 pkt.). W strefie spadkowej znajdują się Brescia, SPAL (po 7 pkt.) i Sampdoria (5 pkt.).

AC Milan - SPAL 1:0 (0:0)
Bramka: Suso (63.)