fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Liga Mistrzów: Lewandowski w pogoni za Raulem

AFP
Robert Lewandowski w meczu z Olympiakosem Pireus strzelił swojego 57. i 58. gola w Lidze Mistrzów. Dzięki temu samodzielnie zajmuje piąte miejsce na liście najlepszych strzelców tych rozgrywek - czytamy w Onecie.

Dzięki golom strzelonym Olympiakosowi Lewandowski w klasyfikacji najlepszych strzelców wyprzedził Ruuda van Nilstelrooya - były napastnik Manchesteru United i Realu Madryt zdobył w Lidze Mistrzów 56 goli - przypomina Onet.

31-letni Lewandowski w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów ma szansę na dogonienie trzeciego w tym zestawieniu Raula Gonzaleza. Słynny piłkarz Realu Madryt w LM strzelił 71 goli.

Przed Lewandowskim w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów jest jeszcze, wciąż będący czynnym zawodnikiem, Karim Benzema, który zdobył w LM 60 goli.

Pierwsze dwa miejsca w zestawieniu wydają się poza zasięgiem zarówno Lewandowskiego, jak i Benzemy. Drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców LM zajmuje Lionel Messi z aż 112 golami na koncie. Pierwszy jest Cristiano Ronaldo, który bramkarzy w LM pokonywał aż 127 razy.

Początek sezonu 2019/2020 jest niezwykle udany dla Lewandowskiego, który w 13 meczach sezonu w barwach Bayernu zdobył 18 goli. Mecz z Olympiakosem był 12. kolejnym meczem kapitana reprezentacji Polski w barwach Bayernu, w którym strzelił on przynajmniej jednego gola.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA