Co najmniej dwie bramki zdobyte przez "Lisy" obciążają konto obrońcy Southampton, Jana Bednarka - zauważa Onet. Najpierw w 85. minucie sfaulował Jamiego Vardy'ego przed polem karnym, a wolnego na bramkę zamienił James Maddison, a w doliczonym czasie gry Polak faulował Vardy'ego w obrębie pola karnego - w efekcie Vardy, skutecznie egzekwując rzut karny, skompletował hattrick w tym spotkaniu.

Oprócz Vardy'ego i Maddisona do siatki trafiali jeszcze Ben Chilwell, Youri Tielemans i Ayoze Perez (trzy). Southampton już do przerwy przegrywało aż 0:5.

Dla Southampton to już czwarty kolejny mecz w Premier League bez wygranej. "Święci" zajmują trzecie miejsce od końca, stracili też najwięcej (25) bramek spośród wszystkich drużyn Premier League w sezonie 2019/2020.

Dzięki wygranej "Lisy" awansowały na drugie miejsce w tabeli.