Bundesliga: Lewandowski pobił rekord

Zdobywając gola w wygranym przez Bayern Monachium 2:1 meczu z Unionem Berlin, Robert Lewandowski ustanowił rekord Bundesligi, strzelając gola w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 27.10.2019 08:24 Publikacja: 27.10.2019 08:16

Po meczu z ekipą ze stolicy Niemiec Lewandowski ma już na koncie 13 goli w tym sezonie Bundesligi.

Zwycięstwo Bayernu oznacza, że Bawarczycy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi - czytamy w Onecie.

Bayern wyszedł na prowadzenie w 13. minucie - Rafał Gikiewicz broniący bramki Unionu po dośrodkowaniu wypiąstkował piłkę przed pole karne, tam jednak stał Benjamin Pavard, który efektownym wolejem umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie było już 2:0 - Lewandowski próbował podać do kolegi, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Unionu i wróciła pod nogi Polaka. Nieoczekiwanie kapitan reprezentacji Polski znalazł się w ten sposób w sytuacji sam na sam z Gikiewiczem i nie miał problemów z trafieniem do siatki.

W 58. minucie sędzia podyktował rzut karny dla ekipy z Berlina, ale Manuel Neuer obronił kiepski strzał Sebastiana Anderssona.

W 86. minucie drugi w tym meczu rzut karny dla Unionu na bramkę zamienił Sebastian Polter.