Serie A: Milan wyszarpał zwycięstwo, Piątek znów bez gola

AC Milan wygrał na wyjeździe z Genoą 2:1 w meczu 7. kolejki Serie A. Krzysztof Piątek wyszedł na boisko w pierwszym składzie Milanu, ale został zmieniony po pierwszej połowie, a jego zmiennik, Rafael Leao był jednym z piłkarzy, którzy odmienili przebieg spotkania - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 06.10.2019 08:25 Publikacja: 06.10.2019 08:09

Przed meczem w Genui Milan przegrał trzy kolejne mecze w Serie A. Gdyby ekipa z Mediolanu przegrała czwarty kolejny mecz, wówczas po siedmiu kolejkach miałaby na koncie zaledwie sześć punktów i znalazłaby się w strefie spadkowej. I w pierwszej połowie wiele wskazywało na to, że tak się właśnie stanie - relacjonuje Onet.

Genoa prowadziła od 41. minuty - wówczas to Pepe Reina popełnił błąd przy strzale Lasse Schoene z rzutu wolnego i wpuścił do siatki futbolówkę uderzoną w sam środek bramki.

W drugiej połowie Milan jednak odmienił losy spotkania, po tym jak z boiska zszedł bezproduktywny w pierwszej połowie Piątek i Hakan Calhanoglu.

W 52. minucie do wyrównania doprowadził Theo Hernandez, a w 57. minucie karnego na gola dla Milanu zamienił Franck Kessie.

W doliczonym czasie gry Pepe Reina faulował w polu karnym Christiana Kouame, a do jedenastki podszedł Schoene, którego strzał bramkarz Milanu zdołał jednak obronić.

Obie ekipy kończyły mecz w "dziesiątkę" - w drugiej połowie z boiska najpierw wyleciał Davide Biraschi (Genoa), a potem Davide Calabria (Milan).