Legia mogła wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie, ale w 31. minucie Arvydas Novikovas po dobrym podaniu Artura Jędrzejczyka z pięciu metrów uderzył wysoko nad bramką. Legia w I połowie raziła nieskutecznością - czytamy w Onecie.

W drugiej połowie do ataku ruszył Piast - i w 57. minucie Piotr Parzyszek wyprowadził drużynę mistrza Polski na prowadzenie.

Wynik meczu ustalił w 68. minucie Jorge Felix, który łatwo poradził sobie z obrońcami Legii po czym przerzucił piłkę nad interweniującym Radosławem Majeckim.

W końcówce Legia próbowała zdobyć kontaktowego gola, ale znów zabrakło jej skuteczności.

Dla Legii to druga porażka w Ekstraklasie z rzędu (w poprzedniej kolejce wicemistrzowie Polski przegrali z Lechią Gdańsk 1:2) i pierwsza porażka w Gliwicach po trzech kolejnych zwycięstwach w wyjazdowym meczu z Piastem.