Serie A: Juventus górą w meczu na szczycie. Higuain bohaterem

Inter Mediolan przegrał 1:2 z Juventusem Turyn w meczu na szczycie Serie A. Bohaterem spotkania został Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który w końcówce meczu zdobył zwycięskiego gola dla mistrzów Włoch - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 07.10.2019 10:22 Publikacja: 07.10.2019 09:19

Bramki Juventusu w meczu z Interem bronił Wojciech Szczęsny - czytamy w Onecie.

Juventus i Inter zajmują dwa pierwsze miejsca w Serie A. Dzięki zwycięstwu "Stara Dama" objęła prowadzenie w tabeli - po siedmiu kolejkach ma na koncie 19 punktów.

Mistrza Włoch już w czwartej minucie na prowadzenie wyprowadził Paulo Dybala, który wykorzystał podanie Miralema Pjanicia. Chwilę później mogło być 2:0 - ale Cristiano Ronaldo po pięknej akcji Juventusu trafił w poprzeczkę.

Inter doprowadził do wyrównania w 17. minucie - Matthijs de Ligt zagrał ręką w polu karnym, a Szczęsnego z rzutu karnego pokonał Lautaro Martinez.

W 28. minucie Szczęsny uratował Juventus przed stratą drugiego gola efektownie broniąc strzał Martineza.

W końcówce pierwszej połowy bramkarza Interu Samira Handanovicia pokonał Cristiano Ronaldo, ale arbiter nie uznał gola dopatrując się pozycji spalonej.

W drugiej połowie znakomitej szansy na zdobycie gola nie wykorzystał Dybala. W odpowiedzi po strzale Matiasa Vecino i rykoszecie piłka trafiła w słupek bramki Szczęsnego.

Mecz rozstrzygnął się w 80. minucie - gdy po akcji Ronaldo i Rodrigo Bentancura piłka trafiła do Higuaina, a rezerwowy napastnik Juventusu trafił do siatki Handanovicia.

W końcówce Szczęsny zatrzymał jeszcze strzał Vecino.

2 / 3
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne