El. Euro 2020: Słowenia wygrywa wymianę ciosów z Izraelem

Dzięki golowi w 90 minucie Słowenia wygrała z Izraelem 3:2 w meczu eliminacji Euro 2020. Dzięki zwycięstwu Słoweńcy awansowali na drugie miejsce w grupie i tracą tylko dwa punkty do prowadzącej w tabeli grupy G Polski - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 10.09.2019 04:56 Publikacja: 10.09.2019 04:42

Słowenia, która w ubiegły piątek pokonała 2:0 Polskę, grała z Izraelem w dniu urodzin swojego trenera, Matjaża Keka - zauważa Onet.

Dokładnie 10 lat temu Kek, który wówczas również był selekcjonerem Słowenii, w dniu urodzin mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 nad Polską w meczu, po którym stanowisko selekcjonera stracił Leo Beenhakker. W tamtych eliminacjach Słowenia zapewniła sobie awans do finałów MŚ w RPA. Teraz Słoweńcy są coraz bliżej awansu na Euro 2020.

Słowenia w meczu z Izraelem wyszła na prowadzenie w 43. minucie - świetny w meczu z Polakami Josip Ilicić podał do Benjamina Verbicia, a ten wyprzedził obrońców i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem. Chwilę później mogło być 2:0, ale znany z polskich boisk Roman Bezjak po efektownym strzale nożycami trafił w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównującej bramki dla Izraela. W 50. minucie po rzucie rożnym Bibras Natcho pokonał Jana Oblaka.

Z kolei w 63. minucie było już 2:1 dla Izraela - tym razem celnym strzałem z dystansu popisał się Eran Zahavi.

W tym momencie Słowenia rzuciła się do odrabiania strat - i już w 66. minucie było 2:2 po golu Bezjaka.

Mecz rozstrzygnął się w 90 minucie - po podaniu Jasmina Kurticia Verbić strzelił swojego drugiego gola w tym meczu i zapewnił trzy punkty Słowenii.

W innym meczu "polskiej" grupy Łotwa przegrała 0:2 z Macedonią Północną.