Bundesliga: Schalke 04 - Robert Lewandowski 0:3

Robert Lewandowski strzelił wszystkie trzy gole dla Bayernu w wygranym przez mistrzów Niemiec 3:0 wyjazdowym spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 24.08.2019 20:27 Publikacja: 24.08.2019 20:17

Na początku sezonu Bundesligi kapitan reprezentacji Polski imponuje formą strzelecką - w dwóch ligowych kolejkach Bayern Monachium strzelił pięć goli i autorem wszystkich był właśnie Lewandowski - relacjonuje Onet.

W meczu z Herthą Berlin dwa gole Lewandowskiego zapewniły Bayernowi remis, tym razem Polak poprowadził Bayern do pewnego zwycięstwa nad Schalke.

Pierwszego gola kapitan reprezentacji Polski zdobył z rzutu karnego w 20. minucie. To drugi rzut karny wykorzystany przez Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi.

Druga bramka - to precyzyjne uderzenie Polaka z rzutu wolnego w 50. minucie.

W 75. minucie Lewandowski skompletował hattrick precyzyjnym strzałem przy słupku.

Powody do zadowolenia po drugiej kolejce ma też broniący bramki Unionu Berlin Rafał Gikiewicz - w wyjazdowym meczu z Augsburgiem Polak skapitulował tylko raz, a remis Unionu na wyjeździe 1:1 oznacza, że klub ten zdobył swój pierwszy punkt w tym sezonie Bundesligi.