Dinamo, którego piłkarzem jest reprezentant Polski Damian Kądzior (zabrakło go w kadrze na rewanżowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów) awansowało po remisie na wyjeździe 1:1 z Rosenborgiem (w pierwszym meczu Dinamo wygrało 2:0) - pisze Onet.

Trenerem Dinama jest były trener Lecha Poznań Nenad Bjelica. W składzie drużyny znajdują się też byli piłkarze Lecha - Emir Dilaver (zagrał w pierwszej jedenastce) i Mario Situm (usiadł na ławce rezerwowych).

Dinamo przegrywało od 11 minuty po golu Babajide Akintoli, ale w 71. minucie pięknym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Amer Gojak, doprowadzając do remisu.

W Lidze Mistrzów zagra też grecki Olympiakos Pireus, który po wygranej u siebie z rosyjskim Krasnodarem 4:0 w rewanżu dopełnił formalności pokonując Rosjan 2:1. Oba gole dla Greków zdobył Youssef El-Arabi.

Z kolei Crvena Zvezda Belgrad awans do LM zapewniła sobie dwoma remisami z Young Boys Berno. W Szwajcarii było 2:2, w rewanżu padł wynik 1:1 - i Serbowie awansowali do Ligi Mistrzów dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe.