Energie Cottbus-Bayern Monachium 1:3. Lewandowski z golem w Pucharze Niemiec

Robert Lewandowski zdobył gola w wygranym przez Bayern 3:1 meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 13.08.2019 06:53 Publikacja: 13.08.2019 06:44

Czwartoligowe Energie Cottbus nie było w stanie zatrzymać mistrza Niemiec w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec - czytamy w Onecie. Bayern zagrał w składzie podobnym do tego, w jakim przegrał pierwszy mecz sezonu 2019/2020 w Niemczech (w meczu o Superpuchar Niemiec Bayern uległ Borussii Dortmund 0:2).

Lewandowski mógł otworzyć wynik meczu już w 14. minucie, ale wówczas po jego strzale bramkarz drużyny gospodarzy zdołał skierować piłkę w poprzeczkę.

18 minut później było już jednak 1:0 po tym jak Lewandowski dobił do bramki strzał Kingsleya Comana.

W 63 minucie, tuż po wejściu na murawę, asystę na swoim koncie zapisał Leon Goretzka, po podaniu którego gola zdobył Coman.

W 85 minucie Goretzka sam wpisał się na listę strzelców, przy udziale Lewandowskiego, od nogi którego odbiła się piłka po płaskim strzale Niemca. Trafienie zaliczono jednak temu pierwszemu piłkarzowi.

Gospodarze honorowego gola zdobyli w 90. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Goretzki.