Nie było blamażu. Legia pokonała Atromitos

W drugim meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Atromitos Ateny 2:0 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 14.08.2019 20:10 Publikacja: 14.08.2019 19:31

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. Wicemistrzowie Polski zagrają w czwartej rundzie eliminacji. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca rywalizacji Midtjylland - Rangers - czytamy w Onecie.

Gdyby Legia odpadła, w rozgrywkach pucharowych nie zostałby już żaden polski zespół. W meczu w Atenach piłkarze wicemistrzów Polski szybko stanęli przed szansą, jednak w 7 minucie po ładnym zagraniu w pole karne Sandro Kulenovicia uprzedził bramkarz Atromitosu.

Cztery minuty później niebezpiecznie było z kolei pod bramką Radosława Majeckiego, ale po wrzutce Farleya Vellos nie sięgnął piłki głową.

W 18. minucie po rzucie wolnym dla Atromitosu z narożnika boiska piłka wylądowała na poprzeczce Legii. Dwie minuty później po rykoszecie piłka otarła się o słupek bramki polskiego zespołu.

Wkrótce gospodarze przekonali się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 29. minucie lewą stroną akcję przeprowadził Carlos Cafu. Portugalczyk podał do Valeriana Gvilii, ten odegrał do niepilnowanego Pawła Stolarskiego, który otworzył wynik spotkania.

W 42. minucie z 30. metrów uderzył Kulenović, ale minimalnie niecelnie.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Grecy mieli dobrą okazję w polu karnym, ale Majecki i Stolarski wyjaśnili sytuację.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse, w drugiej przeważała już Legia. Gospodarze nie mieli pomysłu na grę. Skrzydła podcięła im akcja z 51. minuty. Prawą stroną popędził Marko Vesović, dośrodkował, a Gvilia zdołał końcem stopy skierować piłkę do bramki.

Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Paweł Stolarski (29.), Valeriane Gvilia (51.)
Żółte kartki: Spyros Risvanis, Alexandros Katranis (Atromitos) - Luis Rocha (Legia)

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne