PKO Ekstraklasa: bezbramkowy remis Arki z Lechem

Arka Gdynia zremisowała bezbramkowo z Lechem Poznań - informuje Onet. Goście mieli sporo szans na zwycięstwo, ale ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami. Arka z kolei mogła wyjść na prowadzenie po rzucie karnym, ale tego anulował sędzia po skorzystaniu z systemu VAR. Kolejorz pozostał na trzecim miejscu w tabeli, a Arka jest piętnasta.

Aktualizacja: 17.08.2019 20:23 Publikacja: 17.08.2019 20:20

Przed meczem Arka Gdynia plasowała się na szesnastym miejscu w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Gospodarze w poprzedniej kolejce przegrali 0:2 z Zagłębiem Lubin. Lech Poznań był z kolei trzeci i na swoim koncie zgromadził siedem punktów. Ostatnio Kolejorz przegrał 1:3 ze Śląskiem Wrocław.

Na pierwszą szansę trzeba było czekać do piątej minuty. Darko Jevtić dograł do Kamila Jóźwiaka, ale ten przegrał pojedynek z Pavelsem Steinborsem. Cztery minuty później swoich szans próbował Tiba, ale piłka trafiła tylko w słupek.

W 22. minucie znów swoją szansę miał Lech, który wyszedł z kontrą. Najpierw Steibors obronił strzał Tiby z dystansu, a potem Jevtić posłał futbolówkę nad poprzeczką. Siedem minut później Jóźwiak dośrodkował z prawego skrzydła, ale Maciej Makuszewski uderzył obok słupka. Ostatecznie do przerwy był bezbramkowy remis - relacjonuje Onet.

W 55. minucie Jevtić wrzucił w pole karne, ale dobrze interweniował Steibors. Siedemnaście minut później Mickey van der Hart odbił strzał Adama Deji. Fabian Serrarens dopadł jeszcze do piłki i upadł po kontakcie z Robertem Gumnym. Sędzia początkowo podyktował rzut karny, ale po analizie VAR zmienił decyzję.

W 81. minucie Lech miał kolejną szansę na zdobycie bramki, ale piłka trafiła tylko w słupek. W doliczonym czasie gry Paweł Tomczyk oddał strzał na bramkę, ale skutecznie interweniował Steinbors. Mimo starań obu zespołów wynik nie uległ zmianie i ostatecznie Arka zremisowała z Lechem 0:0.

W tabeli Lech zajmuje trzecie miejsce, a Arka przesunęła się na piętnastą lokatę. W kolejnej kolejce Kolejorz zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a Arkowcy zagrają z Cracovią.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

Żółte kartki: Marcin Budziński, Christian Maghoma, Adam Danch, Michał Nalepa - Kamil Jóźwiak.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 10 098.