Skromne zwycięstwo Legii. Beniaminek pokonał Lechię

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 1:0 w meczu piątej kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa niespodziewanie wygrał z Lechią Gdańsk 2:1.

Aktualizacja: 18.08.2019 23:25 Publikacja: 18.08.2019 23:11

Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w tym sezonie. Bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszej połowie zdobył Marko Vesović.

Zagłębie mogło doprowadzić do wyrównania w 92. minucie. Niepilnowany Tuszyński strzelał z bliska, ale dobrze w tej sytuacji bronił Majecki. Młody bramkarz wicemistrzów Polski popisał się interwencję chwilę później, gdy uderzał Starzyński.

Niespodziewaną porażkę odniosła Lechia Gdańsk, która przegrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Dla beniaminka było to pierwsze zwycięstwo na stadionie w Bełchatowie.

W trzecim dzisiejszym meczu Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 1:0.