Eliminacje LE: Lechia walczyła, ale odpadła

Lechia Gdańsk przegrała po dogrywce z Broendby Kopenhaga 1:4 i odpadła z kwalifikacji do Ligi Europy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 02.08.2019 07:05 Publikacja: 02.08.2019 06:53

Jednego z goli dla Broendby zdobył grający w tym klubie napastnik reprezentacji Polski, Kamil Wilczek - pisze Onet.

Lechia, która w pierwszym meczu osiągnęła dużą przewagę nad Broendby, która przełożyła się jednak jedynie na skromną wygraną, 2:1, w rewanżu również zaprezentowała się z dobrej strony i dopiero w dogrywce była wyraźnie słabsza od Duńczyków.

Duńczycy wyszli na prowadzenie w 15. minucie - Dominik Kaiser dośrodkował z rzutu rożnego, a znany z gry w Lechu Poznań Paulus Arajuuri strzałem głową pokonał bramkarza Lechii.

W 53. minucie było już 2:0 - po podaniu Simona Hedlunda Wilczek pokonał Dusana Kuciaka strzałem z woleja.

Od tego momentu lepiej zaczęła grać Lechia - w 67. minucie kontaktowego gola zdobył dla drużyny z Gdańska Flavio Paixao po dośrodkowaniu Sławomira Peszki.

Mimo kolejnych ataków Lechia nie strzeliła kolejnego gola w regulaminowym czasie gry, co oznaczało, że konieczna będzie dogrywka.

W niej Lechia wyraźnie opadła z sił. Już po czterech minutach Jesper Lindstrom podwyższył prowadzenie Broendby. Ten sam, 19-letni zawodnik, w 118. minucie ustalił wynik spotkania.

W III rundzie eliminacji LE Broendby zmierzy się z portugalskim zespołem SC Braga.

Brondby - Lechia Gdańsk 4:1 (1:0)

Bramki: Arajuuri (15.), Wilczek (53.), Lindstrom (94., 118.) - Paixao (67.)