Bayern gromi, Lewandowski asystuje

Bayern Monachium wygrał 6:1 z Fenerbahce Stambuł w półfinale turnieju towarzyskiego Audi Cup. Asystę przy jednym z trafień zaliczył Robert Lewandowski - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 31.07.2019 06:53 Publikacja: 31.07.2019 06:45

Bayern rozpoczął strzelanie w 22 minucie - Thiago Alcantara podał w pole karne do Lewandowskiego, ten odegrał do Renato Sanchesa, a Portugalczyk musiał już tylko skierować futbolówkę do pustej bramki - relacjonuje Onet.

Drugiego gola zdobył Leon Goretzka, trzeciego - Kingslay Coman, a czwartego - Thomas Mueller

Tuż przed przerwą po faulu na Robercie Lewandowskim sędzia podyktował rzut karny dla Bayernu, który na gola zamienił Mueller. Bayern schodził na przerwę prowadząc 5:0.

W drugiej połowie Mueller dołożył jeszcze jedno trafienie - i dopiero przy 6:0 Bayern pozwolił Turkom zdobyć honorowego gola za sprawą Maxa Kruse.

W finale turnieju Bayern zmierzy się z Tottenhamem Hotspur.

Bayern Monachium - Fenerbahce Stambuł 6:1 (5:0)

Bramki: Renato Sanches (22), Leon Goretzka (28), Thomas Mueller (31, 44-karny, 58), Kingsley Coman (40) - Max Kruse (64)

Żółte kartki: Mauricio Isla, Murat Saglam

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)