PKO Ekstraklasa: Śląsk wywiózł z Krakowa komplet punktów

Wisła Kraków przegrała w swoim inauguracyjnym meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy z Śląskiem Wrocław 0:1 - informuje Onet. Zwycięską bramkę strzelił nowy obrońca Śląska Dino Stiglec.

Aktualizacja: 20.07.2019 19:48 Publikacja: 20.07.2019 19:43

Wisła podejmowała rywali mocno osłabiona. W jej szeregach brakowało Jakuba Błaszczykowskiego, Vullneta Bashy i Vukana Savicevicia.

Na początku spotkania bliski strzelenia bramki był Pich, który otrzymał bardzo dobre podanie od Przemysława Płachety. Ostatecznie defensorzy Wisły zablokowali strzał Słowaka.

W 35. minucie piłkę głową skierował w kierunku bramki Krzysztof Drzazga, ale fantastyczna parada Matusa Putnockiego uchroniła gości od straty bramki. Rezultat do przerwy już się nie zmienił - relacjonuje Onet.

Po zmianie stron pierwsi do groźnej akcji doprowadzili gospodarze. W 55. minucie mocne dogranie przed pole bramkowe Śląska nie zatrzymało się na żadnym defensorze gości i dotarło do Drzazgi. Napastnik Białej Gwiazdy uderzył na bramkę, ale po raz kolejny jego strzał obronił Putnocky.

Pod koniec pierwszego kwadransa gry drugiej połowy Śląsk Wrocław otworzył wynik spotkania. W 62. minucie do piłki dopadł nowy nabytek przyjezdnych Dino Stiglec. Lewy obrońca długo się nie zastanawiając potężnie uderzył trafiając w samo "okienko" bramki Michała Buchalika.

W ostatnich minutach gospodarze nie zareagowali i w dalszym ciągu mieli problemy z konstrukcją składnych akcji. Piłkarze Stolarczyka najbliżej byli w 90. minucie meczu po sytuacyjnym strzale zza pola karnego Denysa Bałaniuka, jednak futbolówka o metr minęła lewy słupek bramki Putnockiego. Po 93. minutach sędzia Daniel Stefański zakończył mecz. Goście wywieźli z Krakowa komplet punktów.

W drugiej kolejce Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk, a Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie mistrza Polski Piasta Gliwice.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Bramki: Stiglec (62)