Dobry mecz Lechii. Broendby przegrało w Gdańsku

Lechia Gdańsk pokonała Broendby 2:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy.

Aktualizacja: 25.07.2019 21:14 Publikacja: 25.07.2019 21:04

Po losowaniu to Duńczycy byli stawiani w roli faworytów. Przebieg wydarzeń na boisku szybko pokazał, że gospodarze liczą na zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Lechia stworzyła sobie w pierwszej połowie wiele okazji do zdobycia bramki. Wynik spotkania w 26. minucie otworzył Flavio Paixao, który pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej pod bramką gości faulowany był Filip Mladenović.

Prowadzenie nie osłabiło ambicji Lechii. Gospodarze często pojawiali się pod bramką rywali, jednak zabrakło im skuteczności.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Broendby większość czasu przebywało na swojej połowie. Niespodziewanie w 59. minucie Duńczycy doprowadzili do wyrównania.  Bramkę zdobył Simon Hendlund.

Remis nie utrzymał się długo. W 63. minucie idealnie piłkę w pole karne dośrodkował Karol Fila, a do piłki doszedł Patryk Lipski.

Lechia może żałować, że nie strzeliła w dzisiejszym meczu więcej bramek.

Lechia Gdańsk – Broendby 2:1 (1:0)

Bramki: Paixao 26, Lipski 63 – Hedlund 59

Więcej: Onet.pl

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne