fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Nocna wojna w Bratysławie. Polscy kibole zatrzymani

Materiały słowackiej policji
Po nocnej burdzie na ulicach Bratysławy słowacka policja zatrzymała 104 kiboli. Jest wśród nich 41 pseudokibiców Cracovii, którzy starli się na Starym Mieście z Bułgarami, fanami drużyny z Sofii. 17 osób jest rannych.

Pseudokibiców Cracovii, którzy starli się z Bułgarami, wsparli sympatycy Ajaxu Amsterdam.

Chuliganie mieli przy sobie ładunki pirotechniczne i race, podczas bijatyki zdemolowali kawiarniane ogródki, podczas interwencji policji chowali się w okolicznych lokalach.

Część Starego Miasta została zamknięta, policjantów musieli wesprzeć strażacy. W akcji wzięło udział 130 funkcjonariuszy.

Policja zatrzymała 107 osób. Jest wśród nich 41 Polaków i 15 Holendrów. 17 osób odniosło obrażenia.

W kontakcie z zatrzymanymi Polakami jest wicekonsul RP w Bratysławie Robert Frelik. Zapewnił. że maja zapewniony kontakt z tłumaczem,  wodę i pożywienie oraz że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Cracovia ma dziś zagrać z drużyną DAC Dunajska Streda w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej.

Lewski Sofia ma zagrać w Rużemberku z tamtejszym MFK Ružomberok.

Z informacji RMF wynika, że Polacy jechali na Słowację mając w planach ustawkę z kibicami jednej z bratysławskich drużyn. Do zaplanowanej pod miastem bitwy nie doszło, doszło natomiast do starć z Bułgarami.

Słowaccy policjanci stwierdzili, że skoro nie doszło do zaplanowanego "sprawdzenia się" z kibicami słowackimi, Polacy postanowili "sprawdzić się z kimkolwiek".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA