Copa America: Niespodzianka - Peru w finale

W półfinale Copa America Peru nieoczekiwanie wygrało z faworyzowanymi Chilijczykami aż 3:0 i to ta pierwsza drużyna będzie finałowym rywalem Brazylii - informuje Onet.

Aktualizacja: 04.07.2019 07:10 Publikacja: 04.07.2019 06:56

Peru na tegorocznym Copa America grało już z Brazylią i uległo jej aż 0:5 - przypomina Onet. Ze swojej grupy Peru wyszło dopiero z trzeciego miejsca wygrywając jedynie z Boliwią (3:0). W ćwierćfinale Peru wyeliminowało Urugwaj dopiero po rzutach karnych.

W meczu z faworyzowanym Chile Peruwiańczycy od początku jednak uzyskali wyraźną przewagę. Na prowadzenie wyszli w 21. minucie po golu Edisona Floresa. W 38. minucie było już 2:0 po błędzie bramkarza Chile, który wyszedł za pole karne, został minięty przez Carillo, który posłał celne dośrodkowanie, które Yoshimar Yotun zamienił na gola uderzając głową do pustej bramki.

Chile próbowało odrobić straty, ale za każdym razem na posterunku był bramkarz Peru Pedro Gallese. W 90. minucie wynik meczu ustalił Jose Paolo Guerrero.

Chile mogło jeszcze zdobyć honorowego gola, ale nie wykorzystało rzutu karnego.

Chile - Peru 0:3 (0:2)

Bramki: Edison Flores (21), Yoshimar Yotun (38), Jose Paolo Guerrero (90)