Katar nie zdołał jednak wyeliminować Argentyńczyków - drużyna Messiego wyszła na prowadzenie już w 4. minucie, gdy Lautaro Martinez wykorzystał błąd defensorów drużyny z Azji - relacjonuje Onet.

Zwycięstwo Argentyny w 82. minucie przypieczętował Sergio Aguero.

Katar miał w tym meczu swoje szanse - w końcówce pierwszej połowy Argentynę przed utratą prowadzenia po strzale Bassama Al-Rawiego z rzutu wolnego uratował słupek.

W drugiej połowie znakomitą okazję na strzelenie drugiego gola w turnieju (pierwszego z gry) zmarnował Messi, który z pięciu metrów uderzył piłkę wysoko nad bramką.

W drugim meczu "argentyńskiej" grupy Kolumbia pokonała Paragwaj 1:0 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. O tym czy w ćwierćfinale zagra Paragwaj zadecydują wyniki w grupie C.