"Kicker" klasyfikuje piłkarzy na poszczególnych pozycjach przyznając im "klasę światową", "klasę międzynarodową", "klasę ligową" oraz "w polu widzenia" - czytamy w Onecie.

Według autorów rankingu w Bundeslidze nie gra ani jeden napastnik, który zasługiwałby na "klasę światową". Lewandowski jest najlepszy spośród tych, którym przyznano "klasę międzynarodową".

Pół roku temu, w podobnym rankingu na półmetku sezonu, Lewandowski był dopiero czwarty. Jednak Sebastian Haller z Eintrachtu Frankfurt, Paco Alcacer z Borussii Dortmund i Luka Jović (również Eintracht) mieli słabszą wiosnę i spadli w klasyfikacji na dalsze miejsca.

Tuż za Lewandowskim w rankingu znalazł sie obecnie Kevin Volland (Bayer Leverkusen) oraz Max Kruse (Werder Brema).

Lewandowski w sezonie 2018/2019 został mistrzem Niemiec, królem strzelców Bundesligi, zdobył też Puchar Niemiec. Bayern odpadł jednak już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przegrywając dwumecz z Liverpoolem, który ostatecznie wygrał całe rozgrywki.