Polska-Izrael: 4:0 dla Polaków na Narodowym

W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2020 Polska wygrała z Izraelem 4:0. Po pierwszej bramce Piątka w 35. minucie w ciągu pierwszych 10 minut drugiej połowy bramki zdobyli Lewandowski i Grosicki. Pierwszą bramkę w reprezentacji zdobył Damian Kądzior..

Aktualizacja: 10.06.2019 22:37 Publikacja: 10.06.2019 21:20

Po pierwszych 30 minutach, w których teoretycznie przeważali Polacy, ale Izraelczycy wykonali kilka groźnych ataków, pierwszego gola dla polskiej reprezentacji zdobył w 35. minucie Krzysztof Piątek.

Kilka minut wcześniej Piątek nie wykorzystał okazji i piłka po jego podaniu głową poleciała nad bramką.

Jednobramkową przewagą Polaków zakończyła się pierwsza połowa.

W 56. minucie niemiecki sędzia przyznał Polakom rzut karny. Wyegzekwował go Robert Lewandowski, strzelając swoją 57. bramkę w reprezentacji.

Zaledwie 2 minuty później, po błyskawicznej akcji Polaków, Grosicki celnym strzałem podwyższył prowadzenie do stanu 3:0.

W 84. minucie swojego pierwszego gola w reprezentacji strzelił Damian Kądzior, pieczętując zwycięstwo Polaków w meczu z Izraelem.

Po czterech meczach Polska ma 12 puktów i jest liderem w grupie G.

Składy drużyn:

Polska: 22-Łukasz Fabiański – 16-Tomasz Kędziora, 15-Kamil Glik, 5-Jan Bednarek, 18-Bartosz Bereszyński – 11-Kamil Grosicki, 10-Grzegorz Krychowiak, 14-Mateusz Klich, 20-Piotr Zieliński – 9-Robert Lewandowski (kapitan), 23-Krzysztof Piątek.

Izrael: 1-Ariel Harush – 2-Eli Dasa, 17-Loai Taha, 12-Sheran Yeini, 20-Omri Ben Harush – 4-Nir Bitton, 6-Bibras Natcho (kapitan), 21-Beram Kayal, 11-Manor Solomon, 15-Dor Peretz – 7-Eran Zahavi.

Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne