fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

MŚ U-20: Dziewięć goli w jednym meczu 18-letniego Norwega

Werner100359 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
18-letni Erling Braut Haaland zdobył dziewięć goli w wygranym przez Norwegię 12:0 meczu z Hondurasem rozgrywanym w ramach mistrzostw świata U-20 - relacjonuje Onet.

Dla Norwegii było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych MŚ U-20. Wcześniej drużyna ze Skandynawii przegrała z Nową Zelandią i Urugwajem - czytamy w Onecie.

Haaland dzięki dziewięciu golom strzelonym Hondurasowi natychmiast awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców mistrzostw i ma ogromne szanse zostać królem strzelców całych rozgrywek. Obecnie aż o sześć goli wyprzedza w klasyfikacji strzelców Juana Hernandeza z Kolumbii i Amadou Sagnę z Senegalu, którzy mają po trzy trafienia.

Wysoka wygrana może jednak nie wystarczyć Norwegom do wyjścia z trzeciego miejsca z grupy C. O tym, czy Haaland będzie miał szanse powiększyć dorobek strzelecki w kolejnych meczach zadecydują wyniki w grupach D, E i F.

Wcześniej awans z grupy A zapewniła sobie Polska, która w trzech meczach zdobyła cztery punkty i zajęła trzecie miejsce w grupie.

Norwegia - Honduras 12:0 (5:0)

Bramki: Erling Braut Haaland (7, 20, 36-karny, 43, 50, 67, 77, 88, 90), Leo Oestigard (30), Jens Hauge (46), Eman Markovic (82)

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA