fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

MŚ U-20: Polska zagra o ćwierćfinał z Włochami lub z Urugwajem

Jacek Magiera
Fotorzepa, Piotr Nowak
Reprezentacja Polski, która wywalczyła awans do 1/8 finału MŚ do lat 20, o awans do najlepszej ósemki mistrzostw zagra z Włochami lub Urugwajem - informuje Onet.

Po czwartkowych spotkaniach MŚ U-20 wiadomo już, że grupę B wygrali Włosi, a grupę C - Urugwajczycy. Polska, która zajęła trzecie miejsce w grupie A (za Senegalem i Kolumbią, przed Tahiti), o awans do ćwierćfinału zagra ze zwycięzcą jednej z tych grup - czytamy w Onecie.

Rywalem Polaków będą prawdopodobnie Włosi. Aby Polska zagrała z Urugwajem musiałoby dojść do sytuacji, w której zespoły z grup E i F zajmujące trzecie miejsca będą miały najgorszy bilans spośród wszystkich zespołów zajmujących trzecie miejsca w grupach, i nie awansują do 1/8 finału. Przy awansie przynajmniej jednej drużyny z trzeciego miejsca z tych grup, biało-czerwoni zmierzą się w 1/8 finału z Włochami.

Pierwsza znana para 1/8 finału to Kolumbia-Nowa Zelandia.

Jeśli Polacy zmierzą się z Włochami to swój mecz zagrają 2 czerwca w Gdyni. W przypadku meczu z Urugwajem biało-czerwoni zagrają dzień później w Lublinie.

Włosi w swojej grupie okazali się lepsi od Meksyku, Ekwadoru i Japonii. Z kolei Urugwaj zdobył komplet punktów w grupie z Nową Zelandią, Norwegią i Hondurasem.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA