Lewandowski otworzył wynik spotkania w 29 minucie - Polak popisał się fantastycznym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Davida Alaby, nie dając szans bramkarzowi ekipy z Lipska - relacjonuje Onet.

Wcześniej swoje szanse mieli piłkarze RB Lipsk. Najpierw Manuel Neuer w sobie tylko znany sposób sparował główkę Yussufa Poulsena na poprzeczkę, a potem Joshua Kimmich w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg tego samego piłkarza.

Jeszcze przed przerwą Bayern mógł podwyższyć na 2:0 - ale Coman po świetnym podaniu Matsa Hummelsa zdołał minąć bramkarza i skierować piłkę w stronę bramki - ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Ibrahima Konate.

W drugiej połowie Red Bull Lipsk znów miał swoje szanse - w 57. minucie Neuera musiał wyręczyć Niklas Sule wybijając piłkę z linii bramkowej - ale to Bayern podwyższył prowadzenie po golu Comana.

Na 3:0 podwyższył Lewandowski, który błyskawicznie wystartował do podania z głębi pola, wygrał pojedynek z Dayotem Upamecano i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem ekipy z Lipska.