Ekstraklasa: Piast nie skorzystał z potknięcia Legii. Koronacja odroczona

Piłkarze Piasta Gliwice nie wykorzystali potknięcia Legii Warszawa i nie zapewnili sobie w środę mistrzostwa Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika tylko zremisowali w Szczecinie. Wygrana dawałaby gliwiczanom tytuł.

Aktualizacja: 15.05.2019 22:30 Publikacja: 15.05.2019 22:15

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice

Przed meczami 36. kolejki sytuacja była klarowna - Piast by zapewnić sobie mistrzostwo musiał wygrać w Szczecinie z Pogonią, a Legia musiała przegrać wyjazdowe spotkanie w Białymstoku. Spełniony został tylko jeden z tych warunków - po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski w 28. minucie Jagiellonia pokonała obrońców tytułu. To trzeci z rzędu mecz Legii bez zwycięstwa.

W Szczecinie jednak Piast tylko bezbramkowo zremisował, przerywając swoją serię zwycięstw. Najbliżej trafienia był w 40. minucie Piotr Parzyszek, który huknął z woleja w poprzeczkę bramki Pogoni.

Piast zwiększył w tabeli przewagę nad Legią do dwóch punktów. Mistrza Polski poznamy jednak dopiero po ostatniej, niedzielnej kolejce, w której Legia podejmować będzie Zagłębie Lubin, a Piast - Lecha Poznań.

Matematyczne szanse na tytuł straciła w środę Lechia Gdańsk, która przegrała w Poznaniu 1:2 i ma już 5 punktów straty do Piasta.