fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Nieoficjalnie: Arjen Robben kończy karierę

Rufus46 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Znany holenderski dziennikarz, Kees Jansma twierdzi, że po zakończeniu obecnego sezonu skrzydłowy Bayernu Monachium, Arjen Robben, zakończy karierę - czytamy w Onecie.

Robben w Bayernie Monachium gra od sezonu 2009/2010. Z drużyną z Monachium wygrał Ligę Mistrzów w 2013 roku, był też wielokrotnym mistrzem Niemiec. Od pewnego czasu wiadomo, że po sezonie rozstanie się z drużyną z Monachium - czytamy w Onecie.

Jednak, zdaniem holenderskiego dziennikarza cytowanego przez Onet, Robben rozstanie się nie tylko z Bayernem, ale również z graniem w piłkę w ogóle. Powodem decyzji o zakończeniu kariery mają być kontuzje prześladujące piłkarza w ostatnich miesiącach.

Ostatni raz w barwach Bayernu Robben zagrał jesienią, w Lidze Mistrzów, w wygranym przez Bayern 5:1 meczu z Benfiką Lizbona. Od tego czasu leczył kontuzję.

W 2017 roku Robben zakończył już karierę reprezentacyjną, po przegranych przez Holandię eliminacjach do mundialu w Rosji. W reprezentacji zagrał 96 razy i strzelił dla niej 47 goli. Największym sukcesem Robbena z kadrą był tytuł wicemistrza świata zdobyty przez Holandię w 2010 roku. W 2014 roku Robben z reprezentacją zajął trzecie miejsce na mundialu w Brazylii.

Przed przejściem do Bayernu Holender był piłkarzem Realu Madryt, Chelsea Londyn, PSV Eindhoven i FC Groningen.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA