Serie A: Wpadka Napoli, nieskuteczny Milik

Napoli przegrało na własnym stadionie z Atalantą Bergamo 1:2 w meczu 33. kolejki Serie A. Cały mecz na murawie spędził Arkadiusz Milik, a Piotr Zieliński został zmieniony w 81. minucie - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 22.04.2019 21:44 Publikacja: 22.04.2019 21:35

Dla Napoli to druga porażka w ciągu kilku ostatnich dni - w czwartek drużyna z Neapolu odpadła z LE przegrywając rewanżowe spotkanie z Arsenalem Londyn 0:1 (w Londynie Arsenal wygrał 2:0).

Zespół z Neapolu rozpoczął mecz dobrze - w 28 minucie Dries Mertens precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu - relacjonuje Onet.

W 52. minucie Arkadiusz Milik mógł podwyższyć na 2:0 - Polak przerzucił piłkę nad bramkarzem drużyny z Bergamo, ale uderzył za lekko i futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca.

Tymczasem Atalanta, za sprawą Duvana Zapaty, w 69. minucie doprowadziła do wyrównania.

Potem znów skuteczności zabrakło Milikowi - po strzale polskiego napastnika zza pola karnego futbolówka minęła bramkę Atalanty. Co nie udało się Milikowi, udało się Mario Pasaliciowi - który w 80. minucie zapewnił trzy punkty ekipie z Bergamo.

Po porażce Napoli ma już tylko sześć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Interem. Atalanta jest piąta i zrównała się punktami z czwartym w tabeli AC Milanem.