Sporting Lizbona wygrywa futsalową Ligę Mistrzów

Sporting Clube de Portugal pokonał 2:1 Kairat Ałmaty w finale futsalowej Ligi Mistrzów.

Aktualizacja: 28.04.2019 18:07 Publikacja: 28.04.2019 17:52

To pierwsze w historii zwycięstwo Sportingu w halowej odmianie Ligi Mistrzów - rozgrywkach organizowanych przez UEFA. W dwóch ostatnich edycjach lizbończycy w finale przegrywali z hiszpańskim Interem Movistar, a w 2011 roku - z włoskim Montesilvano.

Wcześniej, w 2010 roku, puchar rozgrywany wówczas jeszcze pod nazwą UEFA Futsal Cup, wygrał lokalny rywal Sportingu - Benfica Lizbona.

W decydującym o trofeum meczu turnieju Final Four w Ałmaty Sporting wygrał z miejscowym Kairatem 2:1. Na prowadzenie wyprowadził Portugalczyków Cavinato na początku drugiej połowy. Pięć minut później podwyższył Alex Merlim. Choć rywale rzucili się do odrabiania strat, udało im się strzelić tylko jedną bramkę - na dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Douglas Junior.

W meczu o trzecie miejsce w wewnętrznohiszpańskiej rywalizacji FC Barcelona pokonała Inter Movistar 3:1.

Na poprzedniej rundzie - Elite Round - udział w futsalowej Lidze Mistrzów zakończył mistrz Polski - Rekord Bielsko-Biała. Z grupy, w które rywalizowali bielszczanie, do Final Four awansowała Barcelona.