Ekstraklasa: Grad bramek w Szczecinie i niespodzianka

Pogoń Szczecin zremisowała z Arką Gdynia 3:3 w niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy. Taki wynik oznacza, że Portowcy wciąż muszą walczyć o awans do grupy mistrzowskiej - analizuje Onet.

Aktualizacja: 07.04.2019 17:57 Publikacja: 07.04.2019 17:47

Na prowadzenie gospodarze wyszli w 26. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę barkiem trafił występujący po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Michał Żyro i fani ze Szczecina mogli świętować zdobycie gola. Przyjezdni wyrównali jednak jeszcze przed przerwą. Tadeusz Socha wygrywa pojedynek biegowy z Ikerem Guarrotxeną, przełożył futbolówkę na prawą nogą i idealnie podał na jedenasty metr do Marko Vejiniovicia, a ten bez zastanowienia uderzył na dalszy słupek i zdobył wyrównującego gola.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. W 56. minucie goście wyprowadzili kontrę, na strzał z linii szesnastki zdecydował się Maciej Jankowski i umieścił piłkę w okienku bramki Pogoni. W szeregi gospodarzy wkradł się chaos. Opanowali go jednak i po kwadransie wyrównali, po tym jak Guarrotxena wypatrzył w polu karnym Radosława Majewskiego. Pogoń cieszyła się z remisu tylko pięć minut. Wtedy właśnie Arka wykonywała kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu na długi słupek Adam Deja zgubił krycie i mocnym strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla gości - relacjonuje Onet.

Pogoń zdołała uratować jeden punkt w końcówce. W 87. minucie Jakub Bartkowski z prawej strony wrzucił w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Soufian Benyamina i dość szczęśliwie wpakował piłkę do siatki. Remis 3:3 sprawia, że Pogoń wciąż musi bić się o awans do grupy mistrzowskiej, natomiast zespół z Gdyni, po ostatnich zawirowaniach, może być zadowolonym z wywalczenia punktu.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3 (1:1)

Bramki: Michał Żyro (26), Radosław Majewski (71), Soufian Benyamina (87) - Marko Vejinović (40), Maciej Jankowski (56), Adam Deja (76).

Żółte kartki: Tomas Podstawski - Michał Janota, Christian Maghoma, Nabil Aankour.

Czerwona kartka: Christian Maghoma (90-za drugą żółtą).

Pogoń: Łukasz Załuska - Jakub Bartkowski, Jarosław Fojut (57. David Stec), Mariusz Malec, Hubert Matynia - Iker Guarrotxena (82. Sebastian Kowalczyk), Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Radosław Majewski, Zvonimir Kozulj - Michał Żyro (57. Soufian Benyamina).

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak (32. Tadeusz Socha) - Nabil Aankour (90. Adam Danch), Marko Vejinovic, Adam Deja, Maciej Jankowski, Michał Janota (71. Goran Cvijanovic) - Aleksandyr Kolew.