Remis w meczu Napoli-Geona oznacza, że Juventusowi wystarczy remis w kolejnym meczu, by już po 32. kolejce Serie A cieszyć się z kolejnego tytułu mistrza Włoch - relacjonuje Onet.

Napoli prowadziło 1:0 po trafieniu Driesa Mertensa, przy którym swoją pierwszą asystę w barwach Napoli w sezonie 2018/2019 zaliczył Piotr Zieliński. Wcześniej, już w 2. minucie spotkania, Arkadiusz Milik po indywidualnej akcji trafił w poprzeczkę.

Sytuację Genoi dodatkowo komplikował fakt, że w tym momencie grała już w dziesiątkę - tuż przed strzeleniem gola z boiska został wyrzucony Stefano Sturaro.

Mimo to jeszcze przed przerwą Genoa zdołała wyrównać - po podaniu Gorana Pandeva gola na 1:1 zdobył Darko Lazović.

W drugiej połowie Napoli starało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Swoje okazje miał Milik, doskonałą szansę zmarnował Zieliński, ale ani Polakom, ani innym graczom Napoli nie udało się pokonać Ionuta Radu.