Chelsea ma obecnie punkt przewagi nad Arsenalem i dwa nad Manchesterem United - ale obie te drużyny rozegrały o jeden mecz mniej - relacjonuje Onet.

W poniedziałkowym meczu Chelsea, która w Premier League nie przegrała w poniedziałkowym meczu od 25 lat (!) próbował zatrzymać Łukasz Fabiański, broniący bramki "Młotów". W 24. minucie Polak musiał jednak skapitulować po pięknej, indywidualnej akcji Edena Hazarda. W 27. minucie mogło być już 2:0, ale Gonzalo Higuain trafił w słupek. W końcówce pierwszej połowy Fabiański uratował West Ham przed utratą bramki po strzale Calluma Hudsona-Odoi.

W drugiej połowie Fabiański wyszedł obronną ręką m.in. z pojedynku jeden na jednego z Olivierem Giroud. W 90. minucie dał się jednak po raz drugi w tym meczu pokonać Hazardowi. Belg w ostatnich 10 meczach na stadionie Chelsea wypracował 10 goli dla swojej drużyny.

Chelsea – West Ham United 2:0 (1:0)

Bramka: Hazard 24, 90