Serie A: Piątek bez gola, Milan bez zwycięstwa w derbach

AC Milan przegrał w derbach Mediolanu z Interem Mediolan 2:3. Krzysztof Piątek, napastnik Milanu, strzelec 19 goli w tym sezonie Serie A tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 18.03.2019 03:27 Publikacja: 18.03.2019 03:16

Dla Milanu porażka z Interem oznacza przerwanie serii sześciu kolejnych ligowych zwycięstw - relacjonuje Onet.

W meczu z lokalnym rywalem Milan przegrywał już od 3. minuty - po dośrodkowaniu Ivana Perisicia i zgraniu piłki głową przez Lautaro Martineza, Matiasowi Vecino pozostało tylko dopełnić formalności.

Inter podwyższył prowadzenie w 51. minucie - Milan znów nie poradził sobie z dośrodkowaniem (tym razem dośrodkowywał Matteo Politano), które na gola zamienił Stefan de Vrij.

W 57. minucie kontaktowego gola zdobył Tiemoue Bakayoko, który głową pokonał bramkarza Interu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W 67. minucie było już jednak 1:3 - rzut karny na bramkę zamienił Lautaro Martinez. Nie minęło pięć minut a Milan znów nawiązał kontakt z Interem - Mateo Musacchio wykorzystał zamieszanie w polu karnym Interu. Jak się okazało był to ostatni gol w spotkaniu.

Piątek był w tym meczu całkowicie niewidoczny - pozbawiony podań, szczelnie kryty przez obrońców Interu. Najbliżej gola był w 87. minucie, gdy bramkarza Interu próbował pokonać strzałem piętą.

AC Milan - Inter Mediolan 2:3 (0:1)

Bramki: Tiemoue Bakayoko (57), Mateo Musacchio (71) - Matias Vecino (3), Stefan de Vrij (51), Lautaro Martinez (67-karny)

Sędzia: Marco Guida