Lewandowski już przed Pizarro. 197 goli Polaka w Bundeslidze

Robert Lewandowski zdobył 196. i 197 gola w Bundeslidze i został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii najwyższej klasy niemieckich rozgrywek piłkarskich.

Aktualizacja: 09.03.2019 16:29 Publikacja: 09.03.2019 15:12

W poprzedniej kolejce Bundesligi Lewandowski zdobył dwa gole w wygranym 5:1 meczu z Borussią Moenchengladbach, wyrównując osiągnięcie Peruwiańczyka, który miał 40 lat i 136 dni gdy strzelał swojego 195. gola w Bundeslidze.

Teraz, w meczu z Wolfsburgiem Polak w 37. minucie zdobył swojego 196 gola, a w 85. minucie - gola nr 197. Bayern wygrał spotkanie 6:0 - do siatki trafiali też Serge Gnabry, Thomas Mueller, James Rodriguez i Joshua Kimmich.

Pizarro, podobnie jak Lewandowski, nadal gra w Bundeslidze. Wiekowy Peruwiańczyk w piątkowym meczu, w którym Werder wygrał z Schalke 04 4:2 nie zdobył jednak gola.

Dzięki wysokiej wygranej Bayern awansował na pozycję lidera Bundesligi, mimo że prowadząca dotychczas w tabeli Borussia również wygrała swój mecz z VfB Stuttgart 3:1. Ekipa z Dortmundu ma jednak gorszy bilans bramkowy od Bawarczyków.

Borussia miała w tym meczu swoje problemy - czytamy w Onecie. W pierwszej połowie brakowało jej skuteczności, a gdy w drugiej połowie Marco Reus wyprowadził ekipę z Dortmundu na prowadzenie uderzeniem z rzutu karnego, już po 11 minutach VfB zdołało wyrównać.

Trzy punkty dla BVB uratowali w końcówce spotkania Paco Alcacer i Christian Pulisić.