fbTrack

LM: Szczęsny nie zatrzymał Atletico. Juventus przegrywa

AFP
Atletico Madryt wygrało 2:0 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów - relacjonuje Onet.

Juventus, który nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie Serie A, nie dał rady Atletico Madryt mimo dobrej postawy Wojciecha Szczęsnego broniącego bramki "Starej Damy" - czytamy w Onecie.

W 26. minucie meczu Diego Costa padł po ataku Matti De Scigli w narożniku pola karnego. Sędzia, po skorzystaniu z VAR, podyktował tylko rzut wolny. Antoine Griezmann uderzył groźnie, ale Szczęsny sparował piłkę na rzut rożny.

W 70. minucie Atletico strzeliło gola po uderzeniu głową Alvaro Moraty, ale bramka nie została uznana przez sędziego, który przeanalizował sytuację dzięki systemowi VAR.

Osiem minut później drużyna z Madrytu już prowadziła po golu Jose Gimeneza. Tym razem Szczęsny był bezradny.

Chwilę później na 2:0 podwyższył Diego Godin, po uderzeniu którego piłka odbiła się jeszcze od pleców Cristiano Ronaldo i wpadła do bramki.