fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Aaron Ramsey zagra w Juventusie Turyn

AFP
Reprezentant Walii Aaron Ramsey podpisał wstępny kontrakt z Juventusem Turyn i od 1 lipca będzie kolegą Wojciecha Szczęsnego i Cristiano Ronaldo.

O transferze poinformował już oficjalnie Juventus. Walijczyk mógł prowadzić negocjacje z drużyną z Turynu, ponieważ jego kontrakt z Arsenalem kończy się za sześć miesięcy. Po wygaśnięciu kontraktu Ramsey odejdzie do Juventusu bez kwoty odstępnego. W Turynie ma zarabiać ok. 7 mln euro (plus premie) za sezon.

Ramsey będzie trzecim w historii (po Johnie Charlesie i Ianie Rushu) Walijczykiem, który założy koszulkę Juventusu.

Piłkarz zamieścił na swoim profilu na Instagramie oświadczenie, w którym dziękuje fanom "Kanonierów". "Przyjęliście mnie jako nastolatka i zawsze byliście ze mną w czasie wszystkich wzlotów i upadków, których doświadczałem w czasie spędzonym w klubie. Z ciężkim sercem odchodzę po 11 niesamowitych latach w Północnym Londynie" - napisał zapewniając jednocześnie, że do końca sezonu będzie dawał z siebie wszystko, aby Arsenal osiągnął jak najlepszy wynik sportowy.

Ramsey przyszedł do Arsenalu z Cardiff City w 2008 roku. W tym sezonie był jednak głównie rezerwowym w drużynie z Londynu.

Sprowadzeniem Walijczyka - oprócz Juventusu - zainteresowany był Bayern Monachium, a także Liverpool i Manchester United.

Źródło: Goal.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA