Liga Mistrzów: Osłabione PSG wygrywa w Manchesterze. Nastolatek bohaterem Romy

Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z Manchesterem United 2:0. W drugim dzisiejszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów AS Roma pokonała FC Porto 2:1.

Aktualizacja: 12.02.2019 22:35 Publikacja: 12.02.2019 22:20

Szkoleniowiec PSG Thomas Tuchel nie mógł skorzystać ze swoich dwóch podstawowych napastników. W Manchesterze z powodu kontuzji nie zagrali Edison Cavani i Neymar. Po urazie do gry wracał Marco Veratti.

Gospodarze przed spotkaniem liczyli, że dobrą passę podtrzyma trener Ole Gunnar Solskjear. Pod jego wodzą Manchester United jeszcze nie przegrał.

Pierwsza bramka padła w drugiej połowie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kimpembe. Na 2:0 wynik kilka minut później podwyższył Mbappe.

"Czerwone Diabły" mecz kończyły w osłabieniu. W 89. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Pogba. Powtórki pokazały, że w tej sytuacji arbiter spotkania popełnił błąd.

W drugim dzisiejszym meczu AS Roma wygrała z FC Porto 2:1. Dwie bramki dla Włochów zdobył sprowadzony przed sezonem z Interu 19-letni Nicolo Zaniolo. Portugalczycy odpowiedzieli trafieniem Adriana.

Rewanże odbędą się 6 marca. Jutro Tottenham Hotspur zmierzy się z Borussią Dortmund, a Ajax Amsterdam z Realem Madryt. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 21.