Ekstraklasa: Pogoń wygrywa z Górnikiem i jest już czwarta

Pogoń Szczecin wygrała z Górnikiem Zabrze 3:1 w meczu otwierającym 22. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki wygranej gospodarze awansowali już na czwarte miejsce w tabeli - zauważa Onet.pl.

Aktualizacja: 15.02.2019 20:04 Publikacja: 15.02.2019 19:34

Na prowadzenie pierwsi wyszli jednak przyjezdni. W 12. minucie po bezsensownym - jak ocenia Onet - faulu Sebastiana Walukiewicza rzut karny na bramkę zamienił Igor Angulo. Hiszpan mógł po chwili podwyższyć, lecz świetnie między słupkami zachował się Łukasz Załuska. Szybko, bo po zaledwie sześciu minutach wyrównał jednak Radosław Majewski, po uderzeniu z rzutu wolnego. Golkiper zabrzan wybił piłkę, ale jak się okazało wcześniej minęła już ona całym obwodem linię bramkową.

Pogoń objęła prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie celnie zza pola karnego przymierzył Zvonimir Kozulj.

Druga połowa rozpoczęła się od kontrowersji i weryfikacji VAR po starciu Ikera Guarrotxeny i Szymona Żurkowskiego. Zabrzanie domagali się karnego, ale sędzia Paweł Raczkowski nie zdecydował się na jego podyktowanie.

W 50. minucie było już 3:1 - strzał Kamila Drygasa na poprzeczkę sparował Martin Chudy, ale skuteczną dobitką popisał się Mariusz Malec. I tym razem sędzia skorzystał z VAR-u.

Pogoń po zwycięstwie awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Górnik, rewelacja poprzedniego sezonu, jest czternasty.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:1)

Bramki: Radosław Majewski (18), Zvonimir Kozulj (27), Mariusz Malec (50) - Igor Angulo (12-karny).

Żółte kartki: Sebastian Walukiewicz, David Stec - Łukasz Wolsztyński, Ishmael Baidoo, Paweł Bochniewicz, Giannis Mystakidis.

Pogoń: Łukasz Załuska - David Stec (85. Jakub Bartkowski), Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Ricardo Nunes - Iker Guarrotxena (87. Michał Żyro), Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski (79. Sebastian Kowalczyk) - Adam Buksa.

Górnik: Martin Chudy - Adam Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Łukasz Wolsztyński (46. Ishmael Baidoo), Szymon Żurkowski (77. Giannis Mystakidis), Mateusz Matras, Valeriane Gvilia, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?
Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?