Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec doczekało się wygranej

Zagłębie Sosnowiec wygrało z Arką Gdynia 3:2 w 22. kolejce Ekstraklasy i było to pierwsze zwycięstwo beniaminka z Sosnowca od 20 października - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 16.02.2019 19:23 Publikacja: 16.02.2019 19:14

Bohaterem Zagłębia był zdobywca dwóch goli dla tej drużyny, Szymon Pawłowski - pisze Onet.

Pierwsi gola zdobyli jednak goście z Gdyni - w ósmej minucie Michał Nalepa wrzucił piłkę z rzutu rożnego, Maciej Jankowski przedłużył dośrodkowanie głową, a Damian Zbozień uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Po 25 minutach Zagłębie mogło mieć szansę na wyrównanie, ale sędzia - który najpierw odgwizdał faul Zbozienia w polu karnym Arki - po wideoweryfikacji zmienił zdanie.

Zagłębie wyrównało w 37 minucie - Georgios Mygas po indywidualnej akcji uderzył na bramkę Arki, Pavels Steinbors odbił piłkę, ale przy dobitce Żarko Udovicicia był bezradny.

Mimo to na przerwę ekipa gospodarzy schodziła tracąc do Arki jedną bramkę - po faulu Mygasa na Luce Zarandii w polu karnym, sędzia po wideoweryfikacji podyktował karnego dla Arki, którego na gola zamienił Zbozień.

Do wyrównania doprowadził w 61. minucie Szymon Pawłowski po podaniu Udovicicia.

W 81. minucie po faulu na Mygasie w polu karnym Arki sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Z jedenastu metrów pomylił się jednak Vamara Sanogo, który uderzył nad bramką.

Cztery minuty później nie pomylił się jednak Pawłowski, który strzałem z dystansu zapewnił ekipie z Sosnowca trzy punkty.

Zagłębie nadal jest ostatnie w tabeli. Z 15 punktami na koncie traci pięć "oczek" do przedostatniej Wisły Płock.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Bramki: Żarko Udovicić (38), Szymon Pawłowski (61, 85) - Damian Zbozień (8, 45+1),

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?
Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?