Krzysztof Piątek znów trafia w Serie A. Dwa razy

Krzysztof Piątek strzelił dwa gole dla Milanu w meczu między Atalantą Bergamo a AC Milan. Dzięki bramkom Polaka Milan wygrał z drużyną z Bergamo 3:1.

Aktualizacja: 16.02.2019 20:35 Publikacja: 16.02.2019 20:24

Piątek, który przeszedł do Milanu z Genoi w przerwie zimowej za 35 mln euro i stał się tym samym najdroższym piłkarzem z Polski w historii, doprowadził do wyrównania wykorzystując podanie Ricardo Rodrigueza Arai w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Obrońcy Atalanty zostawili Polakowi zbyt dużo miejsca, a ten wykorzystał je oddając strzał w długi róg bramki.

Gola dla Atalanty strzelił w pierwszej połowie Remo Freuler.

W drugiej połowie Milan wyprowadził na prowadzenie Hakan Çalhanoglu pięknym uderzeniem z narożnika boiska. A w 61. minucie Çalhanoglu zaliczył asystę przy drugim golu Piątka, który pokonał bramkarza drużyny z Bergamo uderzeniem głową.

W 68. minucie Piątek zszedł z murawy zastąpiony przez Patricka Cutrone.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Milanu.

Dla Piątka to 16 i 17 gol w tym sezonie Serie A (cztery w barwach Milanu). Dla Milanu Piątek trafił też już dwa razy w wygranym 2:0 meczu Pucharu Włoch z Napoli.