Futsal: Hiszpanki pierwszymi mistrzyniami Europy

Futsalistki z Hiszpanii wygrały rozgrywane po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Europy kobiet. W finale podopieczne trener Claudii Pons pokonały Portugalki.

Aktualizacja: 17.02.2019 20:18 Publikacja: 17.02.2019 20:08

Męskie Mistrzostwa Europy w futsalu rozgrywane są od 1996 roku. Kobiety grały w tym roku po raz pierwszy. W finałowym turnieju w portugalskim mieście Gondomar wystąpiły cztery reprezentacje. Półfinały zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami drużyn z Półwyspu Iberyjskiego - gospodynie wygrały 5:1 z Ukrainą, a Hiszpania 5:0 z Rosją.

W finałowym meczu Hiszpanki ponownie nie pozwoliły sobie na stratę bramki. Wygrały 4:0, trzy gole strzelając już przed przerwą, a w drugiej połowie dokładając jedno trafienie, gdy rywalki grały w przewadze z wycofaną golkiperką.

W meczu o trzecie miejsce Rosja po karnych 3:2 pokonała Ukrainę. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, choć Rosjanki prowadziły już 2:0.

Reprezentacja Polski udział w historycznych pierwszych mistrzostwach zakończyła na eliminacjach. Biało-czerwone, prowadzone przez trenera Wojciecha Weissa, zajęły trzecie miejsce w grupie kwalifikacyjnej, przegrywając z późniejszymi triumfatorkami Women UEFA Futsal Euro oraz Włoszkami, wygrały natomiast spotkanie z Rumunkami.