fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Syn Jarosława Gowina będzie zarządzał siłownią Wisły Kraków

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków opublikowało komunikat, wyjaśniający nowy sposób działania słynnej siłowni przy klubie, do niedawna wynajmowanej przez znanego pseudokibica Pawła M. "Miśka".

"Wraz ze zmianą najemcy nastąpiła zmiana koncepcji tego miejsca, w ramach której zostaną stworzone duże lepsze niż dotychczas warunki funkcjonowania zarówno klubu fitness, jak sekcji klubowych" - poinformowało TS "Wisła" w wydanym we wtorek komunikacie.

Towarzystwo poinformowało, że wkrótce powołana zostanie firma joint venture Grupy Platinium oraz młodego krakowskiego przedsiębiorcy Zbigniewa Gowina - syna wicepremiera. Realizacja "dalekosiężnej wizji" - jak pisze Wisła - "obejmuje m.in rozwój sportowy osób niepełnosprawnych, dzieci pokrzywdzonych przez los oraz wsparcie przez nowego najemcę młodych sportowców TS Wisła Kraków".

- Razem z Grupą Platinium oraz Zarządem Towarzystwa Sportowego Wisła postanowiliśmy nawiązać współpracę w celu stworzenia nowego sport klubu, który zastąpiłby dotychczasową siłownię. Już samo określenie sport klub wskazuje, że miejsce to ma zasadniczo zmienić swój charakter, na zdecydowanie prospołeczny, prorozwojowy i silnie związany ze zdrowiem – powiedział Zbigniew Gowin w rozmowie z portalem funkcjaobywatel.pl.

TSW do niedawna wynajmowało lokal na siłownię "Miśkowi", który zasłynął z tego, iż w 1998 r. rzucił nożem w głowę Dino Baggio. Późniejszy przywódca krakowskich chuliganów ukrywał się za granicą. Przed sądem Pawła M. broniła była prezes Wisły Marzena Sarapata.

Wisła rozwiązała umowę z "Miśkiem" pod koniec roku, szybko wynajmując lokal nowemu najemcy. Właścicielka szybko jednak wycofała się z przedsięwzięcia.

Źródło: rp.pl/ Gazeta Krakowska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA